Ohlášky na neděli 5. května

Svátky v týdnu:

v pondělí památka sv. Jana Sarkandra, kněze a mučedníka;

ve středu památka Panny Marie, Prostřednice všech milostí;

ve čtvrtek slavnost Nanebevstoupení Páně – doporučený svátek; začíná devítidenní příprava na slavnost Seslání Ducha Svatého.

V sobotu si připomeneme výročí posvěcení pražské katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha.

Májové pobožnosti se konají v bazilice sv. Václava po večerní mši svaté, od pondělí do čtvrtka.

V úterý zveme po večerní mši sv. do farního sálu na biblickou hodinu.

Ve čtvrtek zveme do farního sálu na pokračování filmu Emoce v duchovním životě, začátek 19:45.

Informace pro dospělé, kteří se připravují na křest nebo o této přípravě uvažují:

Kandidáti katechumenátu budou přijati Mons. Janem Graubnerem, arcibiskupem pražským do katechumenátu při bohoslužbě slova, která se bude konat v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v sobotu 18. května 2024 v 16.30 hodin.

Uchazeči se svými ručiteli se dostaví do katedrály nejpozději 15 minut před začátkem bohoslužby. Každý uchazeč bude mít s sebou vyplněný a duchovním správcem potvrzený katechumenátní lístek který zde při přijetí do katechumenátu odevzdá.

U tiskovin najdete nové číslo farního zpravodaje.

Po mši sv. zveme na farní kávu.